A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Slovinsko - Diskuze

Původní dotaz

Jaké jsou ceny ve Slovinsku ?

19.01.2011 19:22:50 | blafni
Zdravím,asi letos pojedu na jich jako individuální turista ....bud do Chorvatska ,nebo Slovinska ,zajímají mě pocity (dojmy,srovnání a hlavně ceny )někoho kdo již poznal obě týto země ? Osobně jsem už v Chorvatsku už byl ....a trochu sklamaný ,dík za každé info :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
03.07.2013 17:39 77.78.117.***
Re: Nádhera  

ahoj, koncem srpna jedem na pár dní do slovinska, spát by jsme chtěli u toho Bledu, bylo by možné doporučit nějakej výšlap na horu, tak nějak aby to bylo v poklidu na den, ne všici jsme uplně zdatní vrchaři.....
děkuju za odpověd

• Anonym (7)
  • Anonym (7)
Patrik
11.04.2013 13:20 88.103.46.***
info  

Ještě abych nezapomněl,
s manželkou máme rádi klid, jak to je s turistikou? Jsou tam místa kde se s nimi nesetkáme? :-)
dik

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Patrik
11.04.2013 13:20 88.103.46.***
info  

Ještě abych nezapomněl,
s manželkou máme rádi klid, jak to je s turistikou? Jsou tam místa kde se s nimi nesetkáme? :-)
dik

• Anonym (3)
  • Anonym (44)
Patrik
11.04.2013 13:12 88.103.46.***
info  

ahoj všichni,
v létě bych chtěl s manželkou do Slovinska, ale potřeboval bych pár rád.Dá se tam stanovat i mimo kempů? Myslím jen tak, někde v přírodě a také zda je tam povoleno rozkládat oheň? Na maso a tak :-) . Dále, kudy se nejlépe dostat do Itálie? Zda je tam třeba mít pas, nebo stačí občanka? V neposlední řadě nač si dát pozor.
Děkuji za vaše rady

• Anonym (4)
  • Anonym (10)
Jenda
13.06.2011 14:21 109.72.4.***
Slovinsko vandr  

Ahoj,

S kamaradem jsme se rozhodli, ze pojedeme na turu do Slovinska. Zajimalo by nas, jake mate zkusenosti se spanim pod sirakem, jestli je to mozne, nebo popr. nejaka alternativa. Dale jestli byste nam mohli poradit kam? Uvazovali jsme o Julskych alpach, ale to je siroky pojem. Budeme radi za kazdou radu. Diky moc

Jenda :-)

• Anonym (2)
  • Anonym (10)
div
27.03.2011 22:22 94.112.62.***
RE: Nádhera  

Slovinsko mám moc rád, byl jsem tam snad desetkrát jak služebně, tak soukromě, navštívil jsem tam řadu míst. Ale konkrétně Postojna mě hodně zklamala. I mimo sezónu (začátek května) milión lidí, prohlídka v poklusu - je to masová turistika nejhrubšího kalibru. Když někam jedu, peněz za vstupné a poznávání nelituju, ale Postojná byly z mého pohledu vyhozené peníze.
Predjamsi grad stojí určitě za to prohlídnout si aspoň z venku.

• Anonym (1)
  • Anonym (9)
Libor Mas
31.01.2011 10:14 90.176.204.***
RE: RE: Nádhera  

Pro dovolenou ve Slovinsku jsme se rozhodli po tom co jsme se prez nej vraceli z dovolene z chorvatska. Dva mesice po tom jsme jeli do slovinska. Byli jsme v postojne, u bledu a na triglavu. Po triglavu jsme se vraceli zpet kvuli pocasi a znacne unave. Nicmene, slovinsko je co se prirody tyce nejkrasnejsi zemi. Nebyl jsem v norsku.

Slovinsko muzu kazdemu jen doporucit. Dovolena v chorvatsku, egypte a kdekoli jinde mi prisla jako ztrata casu po tom co jsem navstivil slovinsko. Mam jasno ze par let nepojedu jinam.

Julske alpy jsou naprosto uzasne. Vystup na triglav je take nezapomenutelny zazitek. Postojna + jama pod hradom za ty penize urcite stoji. Nam se teda vic libila jama pod gradom nez postojna. V postojne jsou tisice turistu, je to velky to jo ale co do bohatosti jsou nase krasove jeskyne rozhodne lepsi. Kazdopadne to ale stoji za navstevu.

Na tento rok mam opet naplanovany vystup na triglav jen jinou cestou, jezero Bohinj, Socu + Ljubljanu.

Znaceni cest naprosto v pohode, s mapou jsem se dostal kam jsem chtel napoprve a bez bloudeni. Stacilo pochopit jejich system znaceni. Ceny ve slovinsku neresim. Je to tam v prumeru vsechno drazsi, ale ne nejak silene. Piti mi tam treba prijde mnohem levnejsi nez u nas. Ta velka flaska nestea za 0,98,-EUR. U nas stoji vetsinou 38,-kc. Ja ale nikdy neprepocitavam, takze nevim. Stejne jsme porad nekde litali tak nebyl moc cas na jidlo. Ubytko v ***** campu u bledu 11,-EUR noc. Kousek od triglavu camp za 9,-EUR na osobu sprcha ale zpoplatnena. Apartmany za 25,-EUR na noc snidane incl.

Slovinsko neni zrovna nejlevnejsi, ale rozhodne je co se prirody tyce nejkrasnejsi. Takove hory, jezera, lesy, kristalove ciste reky, vodopady a cistou prirodu jen tak neuvidite. Rozhodne to za to stoji.

• Anonym (5)
  • Anonym (41)
agamek 22.01.2011 19:25

Já určitě Slovinsko taky doporučuju!!!!! Ale to bloudění je tam asi na dením pořádku. Před tím jsem se už o tom nechtěl rozepisovat, aby z toho nebyl román, ale loni byl ve Slovinsku i švagr. Je v armádě a byli ve Slov. na společném výměném výcviku se Slovincema(doufám, že jsem nevyzradil nějaky státní tajemství)a při přesunech po Jul. alpách zablodili i s něma. Když se dostali do nejbližší vesnice, zjistili, že už jsou v itálii. Však když se vrátil, měsíc před našim odjezdem, tak nás nato hned upozorňoval, že tam není problém zabloudit i po silnici.Já byl ale hrdina, že jsem ještě vživotě nikde nezabloudil, a už jsem psal jak to dopadlo. :-( Ono je na netu spousty článků o tom bloudění, ale člověk na ně jaksi narazí až když už je doma. Ale jak piše Katrin.Ln, píšu znovu i já - Slovinsko doporučuju, doporučuju...!!!!!!!!! A ta jeskyně by nás šest přišla loni na cca 100 eur, to je trochu šupa. A ti dva menší by z toho asi stejně nic neměli. No a už zase píšu megačlánek, tak ahoj.

• Anonym (6)
  • Anonym (3)
Katrin.Ln 22.01.2011 16:22

Omlouvám se kolega Agamek :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (5)
Katrin.Ln 22.01.2011 16:19
Nádhera  

Co se týče Slovinska s mořem moc zkušenosti nemám, ale pokud byste se chtěli cestou zastavit v Julských Alpách, rozhodně neprohloupíte. Kemp vás vyjde na cca 8-11 euro na osobu, ale pak už neplatíte za stan a ani auto. Takže kdyby jste jeli 4 a měli každý svůj stan je jim to jedno. Jinak kempy jsou na perfektní úrovní, kam se hrabou ty naše. Cena oběda i s pivečkem vás vyjde na jednu osobu cca 15euro. Jinak ceny ostatních potravin jsou přijatelné, hlavně, když zajedete do nějakého diskontu, jsou výrazně levnější než v malých obchůdkách.
Co se týče toho, že kolega blafni by v životě nedal tolik peněz za Postojnou Jamu, já bych je dala klidně i znova. Sice vstup stojí 20 euro/dospělí a 15 euro/dítě, ale za tu nádheru to stojí. Je to 20km zpřístupněný komplex, kde jedete i část vláčkem a české a i Slovenské jeskyně jsou proti Postojne holé zdi.
S těmi silnice mi to není tak horké, pokud nejedete do nějaké pidivesničky. Co se týče turistických tras jsou značené dobře i v případě, že se chcete vyhnout dálnicím.
Pokud máte rádi pohádkovou krajinu a přírodu, můžu vám Slovinsko vřele doporučit. Popřípadě to můžete skloubit s dovolenou u moře. Pokud byste chtěl(a) více, klidně se ozvěte. :-)

• Anonym (4)
  • Anonym (11)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu