A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Slovinsko - Diskuze

Původní dotaz

památky na hranicích s Chorvatskem

20.01.2014 15:53:00 | badawi
badawi
chystáme se na dovolenou do Chorvatska, ale rádi bychom 2 jednodenní výlet uskutečnili i do Slovinska, budeme bydlet ve Vrsaru, tak aby to bylo nějak blízko k hranicím... PO cesta tam pojedeme Lipicu, Postojnu hrad a jeskyně, po cestě zpět Ptuj a Maribor... Ráda uvítám typy :-), díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Křižík
17.10.2014 22:35 89.233.180.***
Co vidět ve Slovinsku  

Já jsem byla ze Slovinska unešená. Strávili jsme tam bohužel jen 2 dny po dovolené v Chorvatsku - kdyby to šlo, zůstali bychom určitě déle. Co stojí za to vidět: Škocjanské jeskyně, kterými protéká řeka a jsou opravdu impozantní (v Postojne jsme nebyli), hrad Postojna, hrad v Bledu a Bledské jezero, Bohinjské jezero, pokud máte více času, tak údolí řeky Soči. Pro gurmány: ochutnat gojski pršut (pršut z husích prsou), navštívit restauraci Danica ve stejnojmenném kempu v Bohinjske Bistrici a ochutnat jelení carpaccio s husími játry, jinak tam mají skvělé 4-chodové menu za 12E (např. polévka, místní pstruh s brambory, salát, dezert - vše výborné a nedalo se to sníst). Cestou do Chorvatska možno navšívit údajně nejmenší město na světě Hum.

Ola
15.10.2014 13:15 91.187.58.***
Re: památky na hranicích s Chorvatskem  

Slyšela jsem, že prý je Slovinsko strašně nádherná země. Jak se vám tam líbilo? Já ted plánuju eurovíkend a chci jet právě tam. Našla jsem tento http://www.relaxslovinsko.cz/eurovikendy/, ale v nabídce mají jen Lublaň. Byli jste tam nebo někdo z blízkých? Stojí za to tam jet?

Tez
25.05.2014 16:44 31.15.246.***
Re: památky na hranicích s Chorvatskem  

Ahoj, nevím, zda-li to je ještě aktuální, ale co kdyby. Tak to případně poslouží někomu dalšímu :-)

Nejdřív k tvému výběru:
Lipica - souhlas
Postojna - pokud tam člověk nejede opravdu hodně mimo sezónu (třebas březen apod.), tak je nutné očekávat lidi... Dost lidí... Hrad (Predjama) vypadá zvenku skutečně pěkně, zevnitř prostě jako každý jiný. Ale věřím, že někoho může uchvátit. Letos na jaře tam dělali nějaké úpravy, tak doporučuji zkontrolovat stránky před odjezdem. Jinak Postojna jama - pěkné, úchvatné, ohromné. Co jsem se tak shodla s lidmi okolo (zahraniční i Slovinci) - vidět alespoň jednou, ale jednou stačí. Typická turistická atrakce... Jinak ze známějších jeskyní okolo doporučuji třebas Skočjan. Není tolik o "výzdobě", ale přes 100 metrů vysoká jeskyně je taky dost zajímavá. Nehledě na to, že krápníky jsou vidět v každé druhé :-)
Maribor - klasika :-)
Ptuj - pokud zrovna neprobíhá Kurentovanje, tak na prohlídku bohatě stačí odpoledne. A to ještě se zastávkou na kafe.
Cestou na Maribor doručuju spíš zastavit ve městě Celje a zastvit se kromě hradu i v "podzemním" muzeu věnovaném původnímu římskému městu.

A teď konečně k typům u hranic:
Portorož - ne město, to je plné hotelů, kasín a drahých obchodů pro turisty. Zajímavé jsou Sečovlje, kde se stále "těží" mořská sůl. A v případě nálady přejít/přejet do Piranu. Kdysi měl Piran úžasnou marketingovou kampaň "Come to Piran, there is nothing". A je to pravda - historické městečko, kde pokud člověk nejde po hlavní promenádě kolem moře, tak i krásně tiché a romantické. Stejně tak je pěkná procházka po Strunjanských útesech do dalšího městečka jménem Isola.
Krkavče - historická vesnice
Sice to není ve Slovinsku, ale na výlet doporučuji i chorvatský park Učka. Za dobrého počasí jsou z tama nádherné výhledy.

badawi 20.01.2014 14:52
památky na hranicích s Chorvatskem  

chystáme se na dovolenou do Chorvatska, ale rádi bychom 2 jednodenní výlet uskutečnili i do Slovinska, budeme bydlet ve Vrsaru, tak aby to bylo nějak blízko k hranicím... PO cesta tam pojedeme Lipicu, Postojnu hrad a jeskyně, po cestě zpět Ptuj a Maribor... Ráda uvítám typy :-), díky

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu